PASLAUGOS IR D.U.K.

Kaip veikia teismoleidimai.lt


Tinklalapyje pasirinkite jums reikalingos formos šabloną, kiek galite užpildykite formos tuščius laukus (kontaktinių duomenų laukai yra privalomi, tam, kad galėtume su jumis susisiekti), sužymėkite turimus dokumentus (įrodymus), apmokėkite už paslaugą ir pateikite užsakymą. Gavus užsakymą, teismoleidimai.lt teisininkas susisieks su Jumis vienos darbo dienos bėgyje telefonu ar elektroniniu paštu dėl Jūsų turimų įrodymų pateikimo jums priimtinu būdu ir tolimesnės eigos aptarimo.


Visą kitą darbą padarysime už Jus – pateiksime dokumentus teismui, bendrausime su teismu ir gautą teismo leidimą atsiųsime Jums. Paprasčiau nebūna!


Paslauga aktuali ir patogi visiems, ypač išvykusiems iš Lietuvos, kurie neturi galimybės surinkti ir sutvarkyti dokumentų nuotoliniu būdu!


Keliantiems klausimą, kam apskritai reikalingas teismo leidimas ir kokia jo svarba, atsakome:


Neretai ketinimas parduoti ar įkeisti šeimos būstą, kuriame auga nepilnamečiai vaikai, tampa iššūkiu, nes tenka susidurti su teismu siekiant gauti teismo leidimą. Ir nors teismo leidimo gavimas nėra ginčo teisenos dalykas, pats faktas, jog teks kreiptis į teismą, daugumai sukelia įtampą ar stresą bei klausimą kam apskritai to reikia?


Atsakymas paprastas - reikalavimas gauti teismo leidimą nustatomas siekiant apsaugoti nepilnamečių vaikų interesus parduodant ar įkeičiant gyvenamąją patalpą ar jos dalį, parduodant ar kitaip perleidžiant turtą, priklausantį nepilnamečiui ar neveiksniam asmeniui. Teismo leidimas reikalingas ir tuomet, kai nepilnamečiai įgyja paveldėjimo teisę ir jų tėvai, atstovaudami vaikų interesams siekia priimti palikimą savo vaikų vardu arba jo atsisakyti. Taigi, kai šeimoje auga nepilnamečiai vaikai ar globojami neveiksnūs asmenys, teismo leidimo gavimas yra būtina procedūra, be kurios nebus sudarytas norimas sandoris.


Kaip gauti teismo leidimą?


Naudojantis teismoleidimai.lt paslauga jums tereiks užpildyti tinklalapyje esančią pasirinktą formą ir pateikti užsakymą. Teismo leidimas bus gautas atstovaujant jus teismoleidimai.lt teisininkui.


Norint gauti teismo leidimą nesinaudojant teismoleidimai.lt paslauga, turėsite paduoti prašymą teismui patys. Prašymas pateikiamas kartu su kitais dokumentais, įrodymais pagrindžiančiais prašyme išdėstytas aplinkybes. Prie prašymo pridedami tokie dokumentai kaip nepilnamečių vaikų gimimo liudijimai, santuokos liudijimas, nekilnojamojo turto nuosavybės teisę patvirtinantys dokumentai, kai kuriais atvejais vaiko teisių apsaugos teritorinio padalinio pažymos, preliminari nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo sutartis, ar patvirtinimas iš banko apie ketinimą gauti kreditą įkeičiant turtą bei kt. Paveldėjimo procedūrų taikymo atveju papildomai teismui reikia pateikti ir duomenis apie mirusiojo turtą, skolinius įsipareigojimus.


Tais atvejais, jei trūksta reikalingų dokumentų teismo leidimo išdavimo klausimui išspręsti, teismas prašymo nesvarsto (vadovaudamasis Civilinio proceso kodekso nuostatomis). Tokiu atveju, pareiškėjas, patikslinęs prašymą ir pridėjęs visus reikalingus dokumentus, dėl teismo leidimo išdavimo turi kreiptis į teismą pakartotinai. Todėl labai svarbu žinoti, kokius dokumentus reikia pateikti.


Ar reiks dalyvauti teismo posėdyje?


Įprastai prašymas dėl teismo leidimo išdavimo yra nagrinėjamas rašytinio proceso tvarka, t. y. pareiškėjai į teismo posėdį nėra kviečiami. Ir tik išskirtiniais atvejais atsižvelgiant į bylos aplinkybes, esant būtinybei, teismas gali nuspręsti prašymą nagrinėti žodinio proceso tvarka, tuomet pareiškėjai yra kviečiami į teismo posėdį.


Kiek trunka teismo leidimo išdavimo procedūros? Kada galima tikėtis teismo leidimo?


Nuo prašymo su priedais priėmimo teisme dienos, jie išnagrinėjami ne vėliau kaip per penkias dienas išduodant arba atsisakant išduoti teismo leidimą. Pastebėtina, kad neretai ilgiau nei pats teismo leidimo išdavimas, trunka dokumentų prie prašymo surinkimas ir tinkamas jų paruošimas (įforminimas) teikti teismui (nuo poros iki keliolikos dienų).


Ar pasitaiko atvejų, kai teismas neišduoda teismo leidimo? Ką daryti tokiu atveju?


Jei teismas manys, kad būsimas sandoris, kuriam sudaryti prašomas teismo leidimas, pažeis nepilnamečio ar neveiksnaus asmens interesus, teismo leidimas gali būti ir neišduotas. Todėl itin svarbu iš karto teismui pateikti visus reikalingus su sandoriu susijusius dokumentus. Teismo nutartys išduoti ar atsisakyti išduoti teismo leidimus nėra skundžiamos apeliacine tvarka, tačiau asmuo, patikslinęs prašymą ir pridėjęs visus reikalingus dokumentus, dėl teismo leidimo išdavimo gali kreiptis į teismą pakartotinai.


Šaltinis: Lietuvos teismų praktika www.teismai.lt

2018 © Visos teisės saugomos. Teismo leidimai | Sprendimas: Orange Moose